დღეს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს სხდომაზე მოსამართლეობის კანდიდატთა შესარჩევი კონკურსის კენჭისყრა გაიმართა. საბჭოს გადაწყვეტილებით თანამდებობაზე 46 მოსამართლე განწესდა.
იუსტიციის უმაღლესი საბჭო მოსამართლეების სიას აქვეყნებს:
გელა ბადრიაშვილი - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატა;
ანა გოგიშვილი - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატა;
ნათია ბარბაქაძე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა;
გერონტი კახეთელიძე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა;
მზია ლომთათიძე - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა;
კახა მაჭავარიანი - თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა;
მარინე იმერლიშვილი - ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა პალატა;
ნათია ბუსკაძე - თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია;
ნათია მერაბიშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია;
ეკატერინე ობოლაძე - თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია;
სალომე სამხარაძე - თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია;
ფოლადიშვილი ლიელა - თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია;
ჩიკაშუა ირაკლი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია;
ეკატერინე ჯინჭველაშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია;
თამუნა მჭედლიშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგია;
სალომე გველესიანი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
ეკატერინე ელიაძე - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
ნინო ენუქიძე - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
უჩა თოდუა - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
თეა კალანდაძე - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
ლიანა კაჟაშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
ქეთევან მამაცაშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
ვიოლეტა ფორჩხიძე - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
ნანა შამათავა - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგია;
ვალერიან ბუგიანიშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია;
არსენა კალატოზიშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია;
დავით ნარიმანიშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია;
ნინო ნაჭყებია - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია;
რომეო ტყეშელაშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია;
ლელა შკუბულიანი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია;
ხათუნა ხარჩილავა - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია;
გიორგი გელაშვილი - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა საგამოძიებო, წინასასამართლო სხდომისა და არსებითი განხილვის კოლეგია;
ლევან ყოლბაია - ბათუმის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია;
კოტე ჭილაია - ბათუმის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია;
ნანა ჯოხაძე - ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია;
გიორგი ლობჟანიძე - ახალციხის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ასპინძის მუნიციპალიტეტში;
მაია ჯავახიშვილი - ახალციხის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ბორჯომის მუნიციპალიტეტში;
დავით მაკარაძე - გორის რაიონული სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია;
ეკატერინე ბებია - ზუგდიდის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტში;
ალექსანდრე გზირიშვილი - მცხეთის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ახალგორის მუნიციპალიტეტში;
ბიძინა სტურუა - მცხეთის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე თიანეთის მუნიციპალიტეტში;
თორნიკე კაპანაძე - ოზურგეთის რაიონული სასამართლო;
მადონა მაისურაძე - რუსთავის საქალაქო სასამართლოს სისხლის სამართლის საქმეთა კოლეგია;
დავით სვანაძე - სამტრედიის რაიონული სასამართლოს მაგისტრატი მოსამართლე ვანის მუნიციპალიტეტში;
გიორგი ბუხრაშვილი - სიღნაღის რაიონული სასამართლო;
გიორგი თუნაური - ფოთის საქალაქო სასამართლო.
იუსტიციის უმაღლესმა საბჭომ მოსამართლეობის კანდიდატთა შესარჩევი კონკურსი თებერვალსა და მარტში სააპელაციო და რაიონულ(საქალაქო) სასამართლოებში არსებულ 88 ვაკანტურ თანამდებობაზე გამოაცხადა.